Čtvrtek, 23 května, 2024
- Komerční sdělení -magazin
HomePro ŽenySložili jste si z očí růžové brýle? O slovo se hlásí první...

Složili jste si z očí růžové brýle? O slovo se hlásí první kritika ze strany partnera

Ve zdravém vztahu si lidé dokážou říci i negativní postřehy, kritiku neberou jako něco tragického.

V každém vztahu přijde den, kdy si složíme z očí růžové brýle.
V každém vztahu přijde den, kdy si složíme z očí růžové brýle a na partnera se podíváme bez nich. Může přijít první hádka, ale také otevřenější kritika z jedné či druhé strany. Jistě, všichni toužíme po obdivu a nehynoucí podpoře ze strany naší lásky, ale v životě přicházejí i těžší okamžiky. Jak se vyrovnat s první větší kritikou ze strany partnera? Je pro vztah škodlivá?

V normálním a zdravém vztahu si lidé dokáží říci i negativní postřehy as osobou, se kterou sdílejí svůj život, si umí vydiskutovat vše, co se jim nelíbí. Jistě, chce to takt i míru – zahrnovat partnera každý den novými nedostatky, které jste na něm odhalili, by opravdu nikomu neprospělo.

Znamení, která musí mít vždy poslední slovo! Jste mezi nimi?
Přes jakousi pomyslnou čáru, kdy ve vztahu začneme vyslovovat, ale i přijímat kritiku, musí projít každá dvojice, která chce „přežít“ dlouhodobě. Tuto fázi vztahu musí zvládnout každý, kdo se chce posunout dál – konstruktivní kritika bez zlomyslného shazování partnera.

Lidé s normálním sebevědomím se po kritických slovech nezhroutí – zváží, co je na kritice zásadní a mohou se pokoušet o nápravu. Dvojice i díky kritice jeden druhého hledá cestu, jak spolu žít a fungovat plnohodnotně. Zavírat před kritikou oči, vyhýbat se jí či se dokonce urazit, není správnou cestou.

Pokud však máte pocit, že kritiky ze strany partnera je mnoho a cítíte se omezována, měli byste zvážit, jestli v takovém vztahu opravdu chcete setrvat.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články