Čtvrtek, 23 května, 2024
- Komerční sdělení -magazin
HomeBydleníNadčasové a stylové zařízení bytu

Nadčasové a stylové zařízení bytu

Původně jejich kroky směřovaly jinam. V době, kdy na trh přišla nabídka prodeje tohoto bytu, Miroslav a Zuzana už měli otázku bydlení vyřešenou. Tato specifická oáza klidu je však chytila ​​za srdce tak pevně, že odolat jí bylo nemožné.

Podlahová plocha bytu něco přes 95 čtverečních metrů, k tomu bezmála 20 čtverečních metrů kryté terasy a tři pokoje. Na novostavby poměrně běžná nabídka… Co tedy mladý pár se střechou nad hlavou tak zaujalo? Myšlenka! Originální spojení s přírodou a bydlení v objetí vysokých štíhlých borovic, které investor v projektu Quartetto prosazuje.

sladěný interiér
Optické zvětšení prostoru, ale i iluzi zrcadlení okolních stromů v interiéru zajišťují velkoplošná zrcadla na zdi.
„Koncepce je postavena na propojení našeho osobního názoru na bytovou architekturu v podobě městských vil s nadčasovostí přírody. Proto jsme volili jednoduché tvary, které nepřevyšují okolní borovice, a vybrali kombinaci šedé, hnědé a černé barvy, které nejsou rušivé, nechají tedy vyniknout okolní zeleň. Zastoupen je i beton, kov, sklo a dřevo, které mají s přírodou hodně společného,“ prozrazuje Miroslav.

sladěný interiér
Nadčasové a stylové spojení bílé, černé a dřeva dokonale funguje. Navzdory vzdušnosti působí prostor útulně. Masivní stůl z dílny Ostrolúcky váží téměř 80 kg. Velmi zajímavým detailem, který na první pohled vyvrací všechny zákony fyziky a gravitace, je, že navzdory své hmotnosti nepotřebuje nohy, na kterých by stál. Stůl takříkajíc levituje. Pokud byste tento jedinečný solitér prozkoumali, objevili byste rafinovaně skrytou konzoli, která zajišťuje jeho stabilitu a plnou funkčnost.
Jen krása nestačí

„Při návrhu interiéru je podstatné poznat člověka, pro kterého interiér tvoříme. Pochopit jeho myšlení, dát důraz na jeho životní styl a potřeby. Jen tak můžeme naplnit jeho očekávání. Tady se to podařilo do puntíku,“ začala vyprávění designérka Anna, která nejenže vdechla prázdnému prostoru duši, ale celý průběh prací měla pod palcem.

„Snad nejvíc hrdý jsem na přirozenost tohoto bydlení. Nejdůležitější při návrhu bylo pro mě to, aby výsledek s okolím i architekturou vytvářel harmonický celek. U mě to však není jen o výběru materiálů, ale v první řadě o dobré dispozici, pochopení prostoru a správném osvětlení, které „vymodeluje“ prostor v celkovém konceptu.“ – Miroslav, majitel

„Od úvodní konzultace až po samotný výsledek, jak jej vidíme dnes, uplynulo zhruba šest měsíců. Namísto přehnaného luxusu jsme vsadili na originalitu nápadů, kvalitu provedení, jednoduchost a úspornost provozu. Samozřejmě i pocit bezpečí a domova byl důležitý,“ pokračuje.“

sladěný interiér
Na podzim a během zimních měsíců zde domácí čeká romantika při biokozubě.
Vítr foukl ze severu

Jelikož všem záleželo na dosažení toho, aby interiér svou myšlenkou korespondoval s exteriérem, zvolili přírodní materiály, upřednostnily čisté linie a tvary, které jen podtrhly eleganci prostoru. „Převládají zde přírodní materiály, dubová podlaha, která je momentálně považována za mimořádně nadčasovou, a to díky své přirozené kresbě dřeva a možnosti povrchové úpravy. Jako kontrast k ní jsme vybrali černý mramor.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články