Čtvrtek, 23 května, 2024
- Komerční sdělení -magazin
HomeUdálostiAustrálie kvůli povodním vyhlásí nouzový stav

Austrálie kvůli povodním vyhlásí nouzový stav

Austrálie v souvislosti se silnými lijáky a následnými záplavami vyhlásí stav nouze. Oznámil to dnes premiér Scott Morrison. Opatření pomůže úřadům zajistit pomoc a potřebné zásoby pro nejhůře zasažené oblasti na východě země.

Morrison ve středu navštívil zdevastované město Lismore na severu státu Nový Jižní Wales, kde přislíbil finanční příspěvky obyvatelům i podnikům. Premiér před květnovými volbami ztrácí podporu a jeho středečnímu vystoupení předcházelo setkání několika protestujících.

Velkou část australského východního pobřeží včetně Sydney v posledních týdnech opakovaně postihly neobvykle silné přívalové deště. Úřady nařídily evakuaci statisíců lidí, živel způsobil rozsáhlé škody na soukromém i veřejném majetku, v zemědělství i na infrastruktuře. Zemřelo nejméně 20 lidí.

Někteří obyvatelé států Nový Jižní Wales a Queensland kvůli lijákům neměli několik dní přístup k elektřině či internetu a vládu obviňují, že s pomocí příliš dlouho otálela.

Záplavy nadále sužují západní předměstí Sydney, tisíce obyvatel ze severovýchodních okrajů města se už ale vrátily domů. Podle meteorologů deště polevili, a hladina vody proto v následujících dnech klesne.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články