Čtvrtek, 23 května, 2024
- Komerční sdělení -magazin
HomeRady a NávodySvářecí technika: Moderní invertorové svářečky

Svářecí technika: Moderní invertorové svářečky

Invertorová svářečka je tou nejlepší volbou, pokud hledáte univerzální zařízení, se kterým svařování bude hračka. Moderní technologie nabízí ty nejlepší funkce, v kombinaci s jednoduchým ovládáním jde o skvělý nástroj pro hobby kutily i profesionály.

Svářecí technika

Invertorová svářecí technika je specifická právě invertorem – měničem. Ten využívá principu takzvaného spínaného zdroje. Dokáže měnit střídavé napětí ze zásuvky (50 Hz) na vysokofrevnenční (až 100 kHz). Následně ho poté usměrní. Elektronika v invertoru umožňuje snadnou změnu parametrů. Díky tomu si můžete vybrat, zda chcete svařovat metodami MMA a TIG, či raději využijete metod MIG/MAG. Právě univerzálnost je jednou z největších výhod invertorových svářeček.

Svařovací technika

Svařovací technika s invertorem také disponuje řadou užitečných funkcí. Ty vám mohou svařování značně usnadnit. Jde například o snadné nahození oblouku, takzvaný hot start. Nejen začátečníci pak ocení také ochranu před přivařením elektrody ke svařovanému materiálu či případně pulzní sváření pro svařování zvláště tenkých plechů. Tyto technologie v kombinaci s přívětivým ovládáním daly za vznik perfektní svářečce, která najde různé využití.

Kompaktní rozměry

Jednou z dalších výhod, kterou se invertorová svářečka může pyšnit, jsou její rozměry. Stoupající frekvence umožnila snížit velikost transformátoru. Díky tomu se tak mohla snížit celková velikost svářečky. Ta má tak kompaktní rozměry a nízkou hmotnost. Nemusí vám pouze stát v dílně – můžete ji pohodlně vzít kamkoliv s sebou, třeba na stavbu, montáž, či do průmyslové dílny. Většina modelů je navíc vybavena praktickým popruhem přes rameno, což umožňuje komfort i při práci třeba na žebříku.

Invertorové svářečky nabízí to nejlepší mezi svařovacími zdroji. Univerzálnost, kompaktní rozměry a snadné použití dělají ze svářecích invertorů perfektní řešení.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články