Čtvrtek, 23 května, 2024
- Komerční sdělení -magazin
HomeRady a NávodyProdej firem aneb jak kontaktovat poradenskou společnost?

Prodej firem aneb jak kontaktovat poradenskou společnost?

I když se pohledem laika může ekonomická krize zdát jako nechtěný jev, ekonomicky vzdělaní lidé dobře vědí, že je recese nevyhnutelná. Jedná se totiž o přirozené cyklické vyústění neustálého vývoje, neboť ekonomické krize se opakují v určitých intervalech. Po každé krizi ovšem přichází relativně velký růst, a tedy i velká obchodní příležitost pro rozšíření vašeho podnikání formou nákupu již existující společnosti.

Kdo krizi zvládne?

V ekonomické krizi je prodej firem relativně běžný. V dobách růstu a blahobytu se totiž daří prakticky všem podnikatelům bez ohledu na rozdíly v efektivitě a optimalizaci provozu. Nicméně v okamžiku krize, kdy se společnost potýká s určitými problémy, přichází u mnoha podnikatelů na mysl prodej firmy. Těžké časy totiž mohou přežít jenom silní hráči s kvalitním managementem, který firmu na dobu ekonomické recese včas připravil a který vhodně nastavil strategické řízení.

Proč konkurenci koupit?

Aktivní firmy na prodej jsou pro silné hráče na trhu velmi atraktivní investicí. Za relativně výhodné peníze totiž můžete získat nejenom tržní podíl konkurence, ale také celý její provoz včetně zákazníků. Pokud byste chtěli tyto efekty dosáhnout jinou cestou, musíte vynaložit obrovské množství prostředků, takže prodej aktivních firem je pro vás značně výhodný. Velkou devízou je i získání know-how, díky němuž můžete pozvednout i vlastní produkci.

Jak poradce kontaktovat?

Do koupě konkurenční společnosti se ovšem nikdy nepouštějte sami. Vždy se obraťte na specializovaný poradenský podnik, která se stará o firmy na prodej. Nejjednodušší je kontaktovat poradce prostřednictvím mobilního telefonu nebo emailu. Všechny kontaktní údaje pochopitelně naleznete na webových stránkách poradenské firmy, přičemž odpověď očekávejte v nejbližší možné době.

Firma na prodej se může stát vítanou investicí a také rozšířením podnikatelské činnosti. Dejte si ovšem pozor, abyste svou činnost koupí další firmy nedestabilizovali.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články